TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm

Türkiye’nin en büyük şirketlerine çözüm ortağı olma şansı

Sanayide Dijital Dönüşüm Programı

Programa Kayıt ol

Tedarikçi ağına katılın!

Müşterileriniz Size Ulaşmaya Çalışıyor

Sanayide Dijital Dönüşüm Programı Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandıran ilk ve lider platformudur.

Ekosistemin parçası olun

TÜSİAD SD² ağındaki 2.000’den fazla Teknoloji Tedarikçisi arasında yerinizi alın.

Ürün ve hizmetinizi görünür kılın

Çalıştığınız teknolojiyi, sunduğunuz ürün ve hizmeti platformda çözüm olarak yayınlayın ve 7/24 erişilebilir olun.

Yeni müşteriler edinin

Çözüm yayınlayarak ve kullanıcıların çağrılarına başvurarak ürün/hizmetinizi TÜSİAD SD² kullanıcılarına tanıtın ve müşteri ağınızı genişletin.

Yeni sektörlere erişim sağlayın

Ürün/hizmetinizi mevcut uygulama alanlarınız dışındaki kullanıcılara da sunarak farklı sektörlerde test edin; sektörel çeşitliliğinizi artırın.

Sahadaki ihtiyaç alanlarını görün

Teknoloji Kullanıcısı şirketlerin gerçek problem ve fırsat alanlarını görmek için açtıkları çağrıları inceleyin.

Müşteri doğrulaması yapın

Ürün/hizmetinizin sahadaki ihtiyaca uygunluğunu TÜSİAD SD²’de test edin.

Büyüyen ekosistemin bir parçası olun

2270
Kayıtlı Tedarikçi
 • Ekosistemin Bir Parçası Olun

 • Geçmiş Çağrıları İnceleyin

 • Etkinliklerden Haberdar Olun

Ücretsiz Kayıt Ol

“TÜSİAD SD² değişik sektörlerden büyük kurumlarla bizi tanıştırma imkanı sundu. İlk dönemden beri bir parçası olduğumuz Sanayide Dijital Dönüşüm Programı'nın farklı sektörlere çözüm sağlama açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.'”

Burcu Kepenekci

Kurucu Ortak&Genel Müdür

Teknolojik Çözümünüzü Tanıtın

515
Çözüm
 • Geliştirilen ürünlerin yayınlanması, tanıtımı

 • Platform üyesi kullanıcıların size doğrudan ulaşması

 • 7/24 erişilebilirlik

Ücretsiz Kayıt Ol

TÜSİAD SD2’de yayınlanan çağrıları incelediniz mi?

Hesabınıza giriş yaparak çağrıların detaylarını görüntüleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Akilli İklimlendirme
Trafo odası, OG hücre odası ve AG pano odasında saatlik olarak sıcaklık, nem, sıvı seviyesi ve titreşim gibi ölçümleri alıp, tüm bu verileri wifi üzerinden lokal olarak toplayan ve dahili GPRS modülü ile sistem donanımın geliştirilmesi,
Endüstriyel Aktif Gürültü Kontrolü/Engelleme Sistemi
Makine ve ekipmanların sebep olduğu gürültüyle mücadelede en etkili yöntemden biri olan Aktif Gürültü Kontrolü/Engelleme (ANC) teknolojisiyle, aktive edilmiş ekipmanların gürültü seviyelerinin düşürülerek, çalışanların gürültüye maruz kalmaları sonucu sağlık ve güvenlik yönünden oluşabilecek risklerden korunma yöntemlerine alternatif yaratılması beklenmektedir.
Alüminyum Yüzeyde Markalama Prosesi
Yeni bir kodlama (markalama) yöntemi ile presleme veya boyama sonrasında da kodun zarar görmeden okunabilir olması beklenmektedir. Çözüm için olası bir yöntem olarak frekans ayakizi eklenmesi düşünülebilir. Tedarikçilerin teknoloji önerilerine göre farklı yöntemler öngörülebilir.
Dağıtım Tms Yazılım Sistemleri
Kurye dağıtım modeli ile uçtan uca dağıtım yönetimin e-ticaret teslimatları için yazılım sisteminin sağlanması ve planlamasının yapılması amaçlanmaktadır. 
E-Ticaret’te Şüpheli İşlem Tespiti Ve Önleme Yöntemleri
Çevrimiçi mağazamızı dolandırıcılık amaçlı kredi kartı işlemlerinden, bağlı kuruluş dolandırıcılığından, oluşturduğumuz kural setine bağlı olarak şüpheli işlemlerin tespit edilmesiyle, yalnızca bu etkinlikleri gördüğümüzde tanımak değil, dolandırıcılık riskimizi azaltacak önleyici tedbirler almayı hedefliyoruz.
Partvision: Yedek Parça Talebinde Anlık İzleme Ve Yönetim Platformu Geliştirilmesi
Makine öğrenmesi destekli talep tahminleme süreci, izlenebilirlik sağlanan depo süreci ve dashboard üzerinden takip edilebilen müşteri sipariş sevk-iade süreci hedeflemektedir. Talep tahminleme sürecinde, makine öğrenmesi algoritmaları kullanılarak taleplerin doğru bir şekilde tahmin edilmesi amaçlanmaktadır.
Growing ecosystem

Çağrılara Başvurun

80
Çağrı
1000
Başvuru
 • Kapsamı net tanımlanmış projelerde odaklı iş geliştirme

 • Yeni ve önemli müşteri gruplarına doğrudan erişim

 • Markanızın TÜSİAD SD² tarafından derlenmiş önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer alması

Ücretsiz Kayıt Ol

Uygulama Örnekleri

Türkiye’nin önde gelen firmaları dijital dönüşüm yolculuklarında ihtiyaç duydukları teknolojik çözümler için TÜSİAD SD² platformundan faydalanıyor!

Enerjisa & T4E
 • Şirketimize ait anlık elektrik tüketimini ölçen cihaz/sayaçlardan elde edilen datanın ham halinde olmasından dolayı, tüketim profillerini anlamak, müşteriyi ve ihtiyaçlarını daha yakından tanımak, şebekenin daha iyi yönetilmesini sağlamak ve müşteriye daha verimli fiyat 'teklifi suna bilmek adına bahsi geçen datanın roka syon hadi analitik yöntemler ve yapay zeka m ...
Esan & Reengen
 • Dijitalleşme ile güncellenen yeni iş yapış biçimlerimize paralel olarak çalıştığımız sektördeki yoğun enerji tüketimlerimizi anlık olarak izlemek ve verimlilik çalışmalarımız için odak noktalarını saptamak.
Siemens & Simsoft

Ana Çizelgeleme

 • Simülasyonu ERP sistemimizde (SAP S4/HANA) üretilecek ürüne ait konfigüre edilmiş BOM (Bill of Material) listesinin MRP’ye serbest bırakılmasından önce mevcut stok/ihtiyaç/tedarik süresi vb. parametrelere bağlı optimum üretim çizelgelemesinin simülasyonu öngörülmektedir.

Üretim Planlama Simülasyon ...

Brisa & Golive
 • Araç sahiplerinin fiziki veya online bir araştırma sürecine gerek kalmadan, en az efor ile en uygun lastiği bulmalarına ve satin almalarına olanak sağlayacak teknoloji altyapısını geliştirmeyi hedefliyor. Brisa lastik satın alim sürecini kolaylaştıracak ve müşteri deneyimini mükemmelleştirecek dijital bir satın alma sürecine ihtiyaç duymakladır.
Ditaş & Konzek
 • Isıl işlem proseslerinde, yapay zeka ile proses sonuçlarını tahmin eden bir sistemin kurulması ve üretim alanlarında aktif olarak kullanılması amaçlanmıştır. Üretim hatlarından toplanan onlarca parametre, ham madde analiz sonuçlan ve elde edilen sertlik değerleri yapay zeka algoritmaların da eğitim verisi olarak kullanılacak ve yeni gelen ham maddeler için, üretim reçetesi çıkanl ...
Ekoten & Eliar
 • Tekstil Boyama süreçler nde gerçekleşen boyama proseslen, statik ve dinamik birçok değişken ve proses sürelerinin uzun olmasından kaynaklı oluşabilecek herhangi bir hata yüksek maliyet yaratmaktadır. Boyama proseslerinde bulunan büyük yerinin makine öğrenmesi veya yapay zeka algoritmaları destekli analiz yöntemleriyle hata kök sebeplerinin tespit edilmesi ya da oluşmasının &o ...
Ekoten & B2Metric
 • Çoğu SQL tabanlı, bir çok farklı platformdan sağlanan verilerin, makine öğrenmesi algoritmalarına uygun hale  getirilen data pipeline oluşturulması. Python kütüphaneleri kullanılarak analiz edilebilmesini, veri üzerinde  gezinmeyi, verinin linklenmesi ve izini sağlayacak bir platform geliştirilmesi.
 • Proje veri tabanı oluşturma ve makine öğrenmesi algoritmalarını içermem ...
FordOtosan & Simtera
 • 300+ farklı sac parçalarının 6.000-10.0000 punta ile birleştirilmesi işlemi sırasında Nokta direnç kaynak uygulaması sırasında (Punta Kaynağı) referans-gerçekleşen parametre verilennin (akınn, basınç, zaman, süre, vs.) anlık olarak toplanması, Belirlenecek model/modeller üzerinden analitik uygulamaları ile 'Performans KPI'ları", "Kaynak kalitesinin tahminlenmesi" "Kaynak ...
Norm & Alp Mühendislik
 • Şirketimiz çalışmaları kapsamında, soğuk dövme presi istasyon ayarlarını yöneten bir algoritma geliştirilmesi ve istasyon ayarlarının algoritma tarafından verilen komutlar ile operatörlere yaptırılması hedeflenmektedir. Görüntü işleme yöntemi ile istasyon numuneleri anlık olarak makine üzerine konacak bir sistem ile ölçülecek ve sisteme daha önce girilen öl&ccedi ...
Organik Kimya & HKSM

Üretimde Kullandığimız Kritik Ekipmanların; 

 • Bakım süreçlerinde kaynağı tespit edilemeyen arızaların, makine öğrenim yöntemiyle açığa çıkarılması,
 • Üretim sürekliliği ve verımliliği artırmak,
 • Enerji verimliliğinin artırılması,
 • Ekipmanların iılenebilmesi,
 • Ekipman kullanım, kullanıcı serilerinin toplanması, analizi, ekipman kullan ...
Tofaş & B2Metrik
 • Geçmiş verilerden faydalanarak tedarikçi havuzunun arz ve talep dengelerini dönemsel değişiklikleri ve sapmaları tahmin ederek en uygun fiyatlandırma politikalarının belirlenmesi amacıyla karar destek algoritması geliştirilmesi.
Umur & Obase
 • Ofis tedarik alanında hizmet veren e-ticaret şirketimiz, online kanallar ve kurumsal rnüşterilerden gelen çok sayıda satın alma talebine hazırladığı fiyat teklifleriyle cevap vermektedir. Kurumsal müştenlerden gelen farklı formattaki (PDF, Excel, Düz metin vb.) ürün lıstelerinın; sistemde kayıtlı ürün lıstesryle entegre edilerek ürün eşleştırme ve muadıl çalışmalarını yapa ...
Borusan & Selvi Teknoloji
 • Rampa Alanlarında yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi için otomasyon sistemi
 • Çok fazla hareketliliğin olduğu ve tehlikeli durum/davranışın meydana geldiği/gelebileceği rampa sahalarının güvenlik otomasyonu.
 • Rampa bölgelerinde yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi için birbirini tetikleyen güvenlik senaryolarının kurgulanması. Gerekli donanımların tespit e ...
Organik Kimya & Cyberwise
 • Organik Kimya şirketinin bir süredir geliştirmekte olduğu OT networkünde hali hazırda olan siber güvenliği daha iyi noktalara taşıyabilmektir.
Pınar Online & Basefy
 • Perakende satış yapılan eticaret uygulamasının inovatif ve yenilikçi bakış açısı ile teknik olarak geliştirilmesi ve süreçlerde fayda sağlayabilecek, fark yaratabilecek fikirler ile süreçlerin iyileştirilmesi ve tasarlanması.
Brisa & Distant
 • Lastik diş derinliğini ölçmek için ek olarak alet satın almaya ve muhafaza etmeye gerek kalmadan telefon kamerası ile diş derinliğini ölçebilecek bir sistem oluşturmak.
 • Diş Derinliği: Lastik sırt bölgesinde bulunan kanallar zemindeki suların toplanıp aktarılmasını sağlar. Kanalların lastik tanımları içerisinde belirlenen minimum derinlik değeri bulunmaktadır. Bu minimum derinlik değ ...
Desa & Nar Sistem
 • Üretilen enerji miktarlarının ve şirket portföyünde bulunan abonelerin tüketimlerinin mobil ve web uyumlu bir platform üzerinden anlık olarak görüntülenebileceği ve kaydedilebileceği bir yazılım oluşturulması amaçlanmaktadır.
Dyo & Teknosol
 • Satın alma, Pazarlama, Ar-Ge, Kalite Kontrol, Üretim departmanlarının belirli bir koordinasyon içinde çalışmasını sağlamak, müşterilere daha iyi hizmet sunmak ve maliyetleri düşürmek amacı ile mevcut kaynakların ve üretim hatlarının optimum kullanımını sağlayacak şekilde, makina ve ekipman bazında, detay çizelgeleme veya iş sıralaması yapabileceğimiz SAP sistemi ile entegre çalışabil ...
Ford Otosan & Kimola
 • Farklı sosyal medya ortamlarında, şirketimiz ile ilgili olarak yayınlanmış paylaşımların belirlenerek, bu paylaşımların detaylı analizinin yapılması ve metin sınıflandırmalarına yönelik olarak farklı senaryolar için yapay zeka modellerinin oluşturulması, detaylı analiz ve model çıktılarının ilgili sistemler ile entegrasyonunun sağlanması.
Ford Otosan & SmartIQ
 • Bayilerin elindeki 2. el (kullanılmış) araçların fiyatlarının tahminlenmesinde ülke piyasasının durumu ve aracın durumu kritik düzeyde önem arz etmektedir. Ülkemizde araçların bir yatırım aracı olarak görülmesi, pandemi koşullarındaki araç tedarik sıkıntıları ve döviz kurunun hareketliliği gibi faktörler, 2. el araçların fiyatlarında takip edilemez bir oynaklığa sebebi ...
Norm Civata & KalybeAI
 • Bağlantı elemanları, imalat sanayinin tüm alanlarında kullanılan en temel makine elemanlarından biridir. Kullanım alanlarının çok geniş olması sebebiyle farklı amaçlar için kullanılan çok farklı tipte ve farklı ölçülerde bağlantı elemanı bulunmaktadır. Bünyemizde otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere farklı sektörler için farklı tiplerde bağlantı ...
Esan & Organon
 • Ekonomik olarak işletilebilecek yeni bir metalik madeni keşfedebilmek için arama faaliyetlerine geri dönüşü garanti olmaksızın 10-15 yıl süreyle yatırım yapmak gerekmektedir. Bu çalışmaların %99’u başarısız olmaktadır. Bu çalışmalar, karot bilgileri, jeofizik ve jeokimyasal veriler, topografik ve uydu görüntüleri ve daha fazlasını içeren karmaşık veri setleri kullanıl ...
Enka & HKSM

Projelerimizde kullanılan farklı marka ve model iş makinelerinden aşağıdaki bilgileri 2G/3G/4G/5G wifi & bluetooth protokolü ve/veya uydu ile çalışan telematik sistemi ile alabilecek donanım ve yazılım sistemini ISO/TS 15143‐ 3:2020 standartına uygun olarak sunmak. 

İş makinesinin ilgili kontrol ünitesi üstüne takılacak telematik sistemi ile belirli zaman aralıklarında;

Gerçek moto ...

Dalgakıran & Armolis
 • MES (Manufacturing Execution System) sistemi, üretim operasyonlarında yer alan gerçek zamanlı fiziksel süreçlerin yürütülmesini yönetir, izler ve senkronize eder. MES sistemini oluşturmak için, kaynakların tamamını en uygun şekilde ihtiyaç duyulan alanlara yöneltecek; kayıpları minimize edecek; kaynak tahsisini optimize etmemizi sağlayacak bir çözüm sağlayı ...
Brisa & Skysens

Fabrika üretim sahasındaki sıcaklığın optimum seviyelerde tutulması 

 • Çalışan sağlığının korunması o Yarı-mamüllerin daha uzun süre korunabilmesi 

Akıllı fabrika yönetimi

 • Fabrika ısıtma sisteminin uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olması
 • HVAC sistemlerine harcanan enerjinin anlık takibi
 • Fabrika içi sıcaklık gerç ...
Tofaş & Simtera
 • Araç gövde üretim süreçlerinde oluşan geometri hatalarını kontrol istasyonuna gelmeden önce, ölçüm istasyonundan alınan geometri verileri, frekansiyel laboratuvar verileri, bakım raporları gibi verilerle tahminleyerek önleyici bakım faaliyetlerinin yapılması ve tamir ıskarta maliyetlerinin önüne geçilmesi.
Tofaş & Eczacıbaşı
 • Geçmiş üretim proseslerinde yapılan proses istatistik değerleri, tedarikçi parça ölçümleri ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, araç üretim sonrasında kapı kapanma sertlik değerlerinin belirlenen tolerans değerlerinin dışında çıkması durumunda ilgili kişilerin uyarılmasını sağlayacak algoritmanın oluşturulması.
Brisa & Signalton
 • Kamyon, tır, otobüsler vb. ağır vasıtalar seyir halindeyken fark edilen patlak lastik sorunu trafik güvenliğini riske eden sorunlardan biridir. Ağır vasıtalarda bu problemi, araç seyir halindeyken ve henüz patlama gerçekleşmeden tespit etmek geliştirilecek sistemle mümkün olacaktır.
 • Geliştirilen sistem tarafından tespit edilerek taşıt sürücüsüne gönderilecektir. ...
Çelmak & İletişim Yazılım
 • Mevcut durumda üretim ve stok takibi listeler üzerinden ilgili personelin takibi ve kararıyla yürütülmektedir. Yıl sonu itibarıyla firmamızın ERP sistemine geçişi yapılacaktır. ERP sistemine geçiş sonrasında izlenebilirlik açısından şu konularda iyileştirme hedeflenmektedir:
 • Üretimin anlık izlenebilmesi, birimler arası raporlama, takip ve iş yönetimi alanında iyileştirm ...
Dokay & Cloudpeer
 • Birden fazla marka ile faaliyet gösterdiğimiz “Kısa Dönem Araç Kiralama” iş alanımızda; müşteri adayının ve araç kiralama amacının doğrulanmasına, adaya ait mali ve güvenlik risklerinin ölçümlenmesine, sınıflandırılmasına ve kiralama süresince araçların konumlarının araç takip donanımlarından alınacak bilgilerle değerlendirerek araçların çal ...
ebebek & Wawlabs
 • Şirketin internet sitesindeki anahtar kelime ile şirket içi ürün arama hizmetinin doğal dil işleme yöntemleri ile semantik açısından iyileştirilmesi öngörülmektedir.
 • Aramalara verilen sonuçlara semantik yapıyı göz önünde bulunduran tavsiye sistemlerinin eklenmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca semantik aramanın yanında muadil ya da satılması istenen diğer &uum ...
Temsa & Obase-Hamurlabs
 • Üretim ve satış sonrası planlama süreçlerinde; o Mevcut stok ve gerekli stok analizlerinin manuel-insana dayalı yapılması, o Sipariş verilecek parçalara ilişkin satın alma sürecinin manuel-insana dayalı yürütülmesi, Gerekli parçaların gereken zamanda teminini güçleştirmektedir. Bu kapsamda gerek üretim gerek satış sonrası hizmetlerde aksayan süreçlerden dol ...
TürkTraktör & Ithinka
 • Endüstriyel üretimde makinelerin yağ sızıntısı, insan kontrolüyle ve elle kontrol ederek yapılmaktadır. Kamera ile görüntü işleme teknolojisi ile yağ sızıntı analizlerini insandan bağımsız yapmak hedeflenmektedir.
Agt & Ambeent

• Üretim hatlarında kullanılan;
- makine, yedek parça ve üretim geçmiş verilerinin etiketlenmemesi,
- tahmine dayalı analitik çözümler/algoritmalar ile işlenmemesi,
- sistem girdilerinin optimize edilmemesi; verimliliği ve kaliteyi azaltmakta, maliyetleri artırmaktadır.

Borusan & Simsoft

- Şirket bünyesinde süreç rehberliği ve iletişim otomasyonu alanlarında robotik yazılım desteği sayesinde insan kaynağının daha etkin kullanımının sağlanması, süreçlerin ve uygulamaların standartlaştırılması ve insan hatasının azaltılarak müşteri memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin artırılması hedefienmektedir.

Ford & Organon
 • Otomofiv fabrikaları kurulum gerekleri ifibari ile, her biri değişen oranlarda verimsizlikler içerirler. Bu verimsizlikler yüksek oranlarda kazanç kaybına sebep olurlar.
Güven & TION
 • Sağlık sektöründe dijital dönüşüm ile birlikte, farklı birçok hizmet ve ürünle yeni fırsatlar ortaya çıkmaktadır.
Tofaş & Mechanica Irev
 • Otomotiv ana sanayi fabrikalarında; planlı bakım kapsamında yapılan yedek parça değişimleri ve bakım işçilikleri de şirketler açısından önemli maliyetler oluşturmaktadır.
 • Üretimde kullanılan tesis, makine ve ekipmanların, yeni nesil sensörler ile sürekli izlenmesi ve ekipmanlar ile ilgili veri toplanması, toplanan verilerin işlenerek / değerlendirilerek anomalilerin önceden ...
Yaşar & Siskon
 • Değer zincirinde verilerin yeni teknolojiler kullanılarak toplanması ve veri tabanına aktarılması, dijital dünyanın kaynakların en verimli kullanılmasını sağlayan beklentilerinden biri haline dönüşmüştür.

Yaklaşan Etkinlikler

31

Mart

Başarı Hikayeleri Töreni, 31 Mart

31 Mart 2023
/
07:00 - 09:00

08

Haziran

İnşaat ve Enerji Sektörü ile Teknoloji Buluşması

08 Haziran 2023
/
14:00 - 16:30

20

Haziran

Teknoloji Kullanıcıları için Yenilenen TÜSİAD SD² Tanıtım Webinarı

20 Haziran 2023
/
16:00 - 17:00

04

Temmuz

Teknoloji Tedarikçileri için Çağrı Süreci Bilgilendirme Webinarı

04 Temmuz 2023
/
16:00 - 17:00

11

Temmuz

Teknoloji Tedarikçileri için Çağrı Süreci Bilgilendirme Webinarı

11 Temmuz 2023
/
14:00 - 15:00

25

Temmuz

Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektöründe Teknoloji Buluşması

25 Temmuz 2023
/
13:30 - 16:00

06

Eylül

Maxion İnci Jant Grubu - İyi Uygulama Değerlendirme Ziyareti

06 Eylül 2023
/
14:00 - 16:30

17

Ekim

TÜSİAD SD2 - STEP Etkinliği

17 Ekim 2023
/
08:30 - 17:00

6. Çağrı Dönemi

TÜSİAD SD² Sponsorları

TÜSİAD SD²’nin destekçileri, hem ekosisteme katkı sunuyor hem de Teknoloji Kullanıcısı ve Tedarikçisi şirketlerle bir araya geliyor.

Altın Sponsor
Hewlett Packard Enterprise - Intel
Hukuki Destek Paydaşı
Gün Partners
Bronz Sponsor
Schneider Electric
STEP Panel Sponsoru
IFS

Program Paydaşları

Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisleri

İstanbul TTO
İzmir Bilimpark
ITU ARI Teknokent
Bilkent Cyberpark

STK ve Diğer Organizasyonlar

Girişim Fabrikası
TR Angels
TÜRKONFED

Teknolojik çözümler üreten bir firmanız mı var?

 • Ekosistemin bir parçası olun ve etkinliklerden haberdar olun!
 • Teknolojik ürün/ hizmetlerinizi platforma yükleyerek Teknoloji Kullanıcıları tarafından 7/24 erişilebilir olun!
 • Ürün/hizmetinize uygun çağrılara başvuru yaparak Teknoloji Kullanıcılarına partner olma şansı yakalayın!
dashboard feature image

Sıkça Sorulan Sorular

TÜSİAD SD² programı hakkında bilmeniz gereken her şey.

TÜSİAD SD2 Programı Nedir?

Programın Amacı

Programın Hedefleri

Programa Başvuru Şartları Nelerdir?

Programda Çağrı Açan Teknoloji Kullanıcısı Şirketler Kimlerdir?

Programa Ne Zaman Başvurabilirim?

Hala sorularınız mı var?

Aradığınız cevabı bulamıyor musunuz? Lütfen sorunuzu TÜSİAD SD² ekibine yöneltin.

Sosyal Medya

Sosyal Medya’da bizi takip edin!