Türkiye’nin en büyük şirketlerine çözüm ortağı olma şansı

Sanayide Dijital Dönüşüm Programı

Programa Kayıt ol

Features

Müşterileriniz Size Ulaşmaya Çalışıyor

Sanayide Dijital Dönüşüm Programı Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandıran ilk ve lider platformudur.

Ekosistemin parçası olun

TÜSİAD SD² ağındaki 2.000’den fazla Teknoloji Tedarikçisi arasında yerinizi alın.

Ürün ve hizmetinizi görünür kılın

Çalıştığınız teknolojiyi, sunduğunuz ürün ve hizmeti platformda çözüm olarak yayınlayın ve 7/24 erişilebilir olun.

Yeni müşteriler edinin

Çözüm yayınlayarak ve kullanıcıların çağrılarına başvurarak ürün/hizmetinizi TÜSİAD SD² kullanıcılarına tanıtın ve müşteri ağınızı genişletin.

Yeni sektörlere erişim sağlayın

Ürün/hizmetinizi mevcut uygulama alanlarınız dışındaki kullanıcılara da sunarak farklı sektörlerde test edin; sektörel çeşitliliğinizi artırın.

Sahadaki ihtiyaç alanlarını görün

Teknoloji Kullanıcısı şirketlerin gerçek problem ve fırsat alanlarını görmek için açtıkları çağrıları inceleyin.

Müşteri doğrulaması yapın

Ürün/hizmetinizin sahadaki ihtiyaca uygunluğunu TÜSİAD SD²’de test edin.

Büyüyen ekosistemin bir parçası olun

2146
Kayıtlı Tedarikçi
 • Ekosistemin Bir Parçası Olun

 • Geçmiş Çağrıları İnceleyin

 • Etkinliklerden Haberdar Olun

Ücretsiz Kayıt Ol

“TÜSİAD SD² değişik sektörlerden büyük kurumlarla bizi tanıştırma imkanı sundu. İlk dönemden beri bir parçası olduğumuz Sanayide Dijital Dönüşüm Programı'nın farklı sektörlere çözüm sağlama açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.'”

Burcu Kepenekci

Kurucu Ortak&Genel Müdür

Teknolojik Çözümünüzü Tanıtın

468
Çözüm
 • Geliştirilen ürünlerin yayınlanması, tanıtımı

 • Platform üyesi kullanıcıların size doğrudan ulaşması

 • 7/24 erişilebilirlik

Ücretsiz Kayıt Ol

Uygulama Örnekleri

Türkiye’nin önde gelen firmaları dijital dönüşüm yolculuklarında ihtiyaç duydukları teknolojik çözümler için SD² platformundan faydalanıyor!

Borusan Lojistik
 • Rampa Alanlarında yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi için otomasyon sistemi
 • Çok fazla hareketliliğin olduğu ve tehlikeli durum/davranışın meydana geldiği/gelebileceği rampa sahalarının güvenlik otomasyonu.
 • Rampa bölgelerinde yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi için birbirini tetikleyen güvenlik senaryolarının kurgulanması. Gerekli donanımların tespit edilerek yazılım sistemleri ile desteklenmesi. Kamera ile anlık tehlikeli durum kontrolünün sağlanması ve yazılım sisteminin beslenmesi. Otomatik takoz sistemi ve ekran & uyarı/ikaz siste ...
EKOTEN TEKSTİL SAN.VE TİC. A.Ş.
 • Çoğu SQL tabanlı, bir çok farklı platformdan sağlanan verilerin, makine öğrenmesi algoritmalarına uygun hale  getirilen data pipeline oluşturulması. Python kütüphaneleri kullanılarak analiz edilebilmesini, veri üzerinde  gezinmeyi, verinin linklenmesi ve izini sağlayacak bir platform geliştirilmesi.
 • Proje veri tabanı oluşturma ve makine öğrenmesi algoritmalarını içermemekle, bu 2 süreç arasında üst veri  hazırlama havuzunu geliştirme konu başlığını içermektedir.
Organik Kimya San. Tic A.Ş.
 • Organik Kimya şirketinin bir süredir geliştirmekte olduğu OT networkünde hali hazırda olan siber güvenliği daha iyi noktalara taşıyabilmektir.
Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş.
 • Perakende satış yapılan eticaret uygulamasının inovatif ve yenilikçi bakış açısı ile teknik olarak geliştirilmesi ve süreçlerde fayda sağlayabilecek, fark yaratabilecek fikirler ile süreçlerin iyileştirilmesi ve tasarlanması.
TEKSAN JENERATÖR ELEK.SAN. VE TİC. A.Ş.
 • Levha saclardan üretilen yakıt tanklarında imalat sonrası kalite kontrol işleminde kaçak tespitleri tankın basınçlandırılması ve personelin köpük ile kontrolüyle yapılmaktadır.
 • Kaçak noktalarının akustik olarak tespitinde hava kaçaklarının oluşturduğu frekansların ayrıştırılarak imalat ortamında tespit edilmesi, kaçak noktasının da kamera ile ürün üzerinde gösterilmesi hedeflenmektedir.
Brisa
 • Lastik diş derinliğini ölçmek için ek olarak alet satın almaya ve muhafaza etmeye gerek kalmadan telefon kamerası ile diş derinliğini ölçebilecek bir sistem oluşturmak.
 • Diş Derinliği: Lastik sırt bölgesinde bulunan kanallar zemindeki suların toplanıp aktarılmasını sağlar. Kanalların lastik tanımları içerisinde belirlenen minimum derinlik değeri bulunmaktadır. Bu minimum derinlik değeri lastik tipine ve boyutuna göre değişmekle beraber yazlık lastikler için ortalama 3 mm, kışlık lastikler için ortalama 4 mm olarak bilinir.
Desa Enerji Elektrik Üretim A Ş
 • Üretilen enerji miktarlarının ve şirket portföyünde bulunan abonelerin tüketimlerinin mobil ve web uyumlu bir platform üzerinden anlık olarak görüntülenebileceği ve kaydedilebileceği bir yazılım oluşturulması amaçlanmaktadır.
DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Satın alma, Pazarlama, Ar-Ge, Kalite Kontrol, Üretim departmanlarının belirli bir koordinasyon içinde çalışmasını sağlamak, müşterilere daha iyi hizmet sunmak ve maliyetleri düşürmek amacı ile mevcut kaynakların ve üretim hatlarının optimum kullanımını sağlayacak şekilde, makina ve ekipman bazında, detay çizelgeleme veya iş sıralaması yapabileceğimiz SAP sistemi ile entegre çalışabilecek dijital planlama programlarının devreye alınması amaçlanmaktadır.
 • Bu proje ile doğru ve etkin bir üretim planlama ve çizelgeleme yapmak; tam ve zamanında teslimat or ...
Ford Otosan

Farklı sosyal medya ortamlarında, şirketimiz ile ilgili olarak yayınlanmış paylaşımların belirlenerek, bu paylaşımların detaylı analizinin yapılması ve metin sınıflandırmalarına yönelik olarak farklı senaryolar için yapay zeka modellerinin oluşturulması, detaylı analiz ve model çıktılarının ilgili sistemler ile entegrasyonunun sağlanması.

Ford Otosan
 • Bayilerin elindeki 2. el (kullanılmış) araçların fiyatlarının tahminlenmesinde ülke piyasasının durumu ve aracın durumu kritik düzeyde önem arz etmektedir. Ülkemizde araçların bir yatırım aracı olarak görülmesi, pandemi koşullarındaki araç tedarik sıkıntıları ve döviz kurunun hareketliliği gibi faktörler, 2. el araçların fiyatlarında takip edilemez bir oynaklığa sebebiyet vermektedir.
Norm Cıvata San. ve Tic. A.Ş.
 • Bağlantı elemanları, imalat sanayinin tüm alanlarında kullanılan en temel makine elemanlarından biridir. Kullanım alanlarının çok geniş olması sebebiyle farklı amaçlar için kullanılan çok farklı tipte ve farklı ölçülerde bağlantı elemanı bulunmaktadır. Bünyemizde otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere farklı sektörler için farklı tiplerde bağlantı elemanları üretilmektedir.
 • Standart ve standart dışı ürün çeşitliliği göz önüne alındığında son kullanıcılar için ürün ölç ...
Tofaş A.Ş.
 • Geçmiş üretim proseslerinde yapılan proses istatistik değerleri, tedarikçi parça ölçümleri ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, araç üretim sonrasında kapı kapanma sertlik değerlerinin belirlenen tolerans değerlerinin dışında çıkması durumunda ilgili kişilerin uyarılmasını sağlayacak algoritmanın oluşturulması.
Tofaş A.Ş.
 • Araç gövde üretim süreçlerinde oluşan geometri hatalarını kontrol istasyonuna gelmeden önce, ölçüm istasyonundan alınan geometri verileri, frekansiyel laboratuvar verileri, bakım raporları gibi verilerle tahminleyerek önleyici bakım faaliyetlerinin yapılması ve tamir ıskarta maliyetlerinin önüne geçilmesi.
Brisa

Fabrika üretim sahasındaki sıcaklığın optimum seviyelerde tutulması 

 • Çalışan sağlığının korunması o Yarı-mamüllerin daha uzun süre korunabilmesi 

Akıllı fabrika yönetimi

 • Fabrika ısıtma sisteminin uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olması
 • HVAC sistemlerine harcanan enerjinin anlık takibi
 • Fabrika içi sıcaklık gerçek verisinin toplanması ve takibi
 • Isıtma ekipmanlarının toplam çalışma süresinin analizi
 • Isıtma ekipmanlarında arıza durumu takibi
 • Fabrika genelinde ısı ha ...
Dalgakıran Kompresör

MES (Manufacturing Execution System) sistemi, üretim operasyonlarında yer alan gerçek zamanlı fiziksel süreçlerin yürütülmesini yönetir, izler ve senkronize eder. MES sistemini oluşturmak için, kaynakların tamamını en uygun şekilde ihtiyaç duyulan alanlara yöneltecek; kayıpları minimize edecek; kaynak tahsisini optimize etmemizi sağlayacak bir çözüm sağlayıcı arayışındayız. Özel Not: Üretim alanında açılan MES çağrımız ile, uygun tedarikçi ile eşleşme olması ve üretim aşamasının tamamlanabilmesi sonrasında, kalite, bakım, stok-en ...

Enka

Projelerimizde kullanılan farklı marka ve model iş makinelerinden aşağıdaki bilgileri 2G/3G/4G/5G wifi & bluetooth protokolü ve/veya uydu ile çalışan telematik sistemi ile alabilecek donanım ve yazılım sistemini ISO/TS 15143‐ 3:2020 standartına uygun olarak sunmak. 

İş makinesinin ilgili kontrol ünitesi üstüne takılacak telematik sistemi ile belirli zaman aralıklarında;

Gerçek motor çalışma saati

 • Rölanti motor saati o PTO çalışma saati
 • Arıza kodları ve Sensörlerin değerleri (yağ basıncı, sıcaklığı, soğutma sıvısı sıcaklığı vb ...
Esan
 • Ekonomik olarak işletilebilecek yeni bir metalik madeni keşfedebilmek için arama faaliyetlerine geri dönüşü garanti olmaksızın 10-15 yıl süreyle yatırım yapmak gerekmektedir. Bu çalışmaların %99’u başarısız olmaktadır. Bu çalışmalar, karot bilgileri, jeofizik ve jeokimyasal veriler, topografik ve uydu görüntüleri ve daha fazlasını içeren karmaşık veri setleri kullanılarak tamamlanır. Geleneksel olarak, bu toplu bilgilerle, kapsamı ve özelliklerinin tahmin edildiği bir mineral anomalisinin uyumlu bir resmini oluşturmak amaçlanır. Bu çağrıda, maki ...
Esan
 • Dijitalleşme ile güncellenen yeni iş yapış biçimlerimize paralel olarak çalıştığımız sektördeki yoğun enerji tüketimlerimizi anlık olarak izlemek ve verimlilik çalışmalarımız için odak noktalarını saptamak.
Esan
 • Dijitalleşme ile güncellenen yeni iş yapış biçimlerimize paralel olarak çalıştığımız sektördeki yoğun enerji tüketimlerimizi anlık olarak izlemek ve verimlilik çalışmalarımız için odak noktalarını saptamak.
Siemens

Ana Çizelgeleme

 • Simülasyonu ERP sistemimizde (SAP S4/HANA) üretilecek ürüne ait konfigüre edilmiş BOM (Bill of Material) listesinin MRP’ye serbest bırakılmasından önce mevcut stok/ihtiyaç/tedarik süresi vb. parametrelere bağlı optimum üretim çizelgelemesinin simülasyonu öngörülmektedir.

Üretim Planlama Simülasyonu

 • BOM listesinin MRP işlemi sonrası çizelgelenen üretim planı ile üretim siparişi yaratılması arasındaki süreçte olası tarih kaymaları olmaktadır. Revizy ...
Esan
 • Dijitalleşme ile güncellenen yeni iş yapış biçimlerimize paralel olarak çalıştığımız sektördeki yoğun enerji tüketimlerimizi anlık olarak izlemek ve verimlilik çalışmalarımız için odak noktaların saptanması.
Brisa
 • Araç sahiplerinin fiziki veya online bir araştırma sürecine gerek kalmadan, en az efor ile en uygun lastiği bulmalarına ve satin almalarına olanak sağlayacak teknoloji altyapısını geliştirmeyi hedefliyor. Brisa lastik satın alim sürecini kolaylaştıracak ve müşteri deneyimini mükemmelleştirecek dijital bir satın alma sürecine ihtiyaç duymakladır.
Growing ecosystem

Çağrılara Başvurun

73
Çağrı
959
Başvuru
 • Kapsamı net tanımlanmış projelerde odaklı iş geliştirme

 • Yeni ve önemli müşteri gruplarına doğrudan erişim

 • Markanızın TÜSİAD SD² tarafından derlenmiş önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer alması

Ücretsiz Kayıt Ol

Yaklaşan Etkinlikler

28

Şubat

Başarı Hikayeleri Töreni, 28 Şubat

28 Şubat 2023
/
09:00 - 12:00

6. Çağrı Dönemi

Tüsiad SD² Sponsorları

TÜSİAD SD²’nin destekçileri, hem ekosisteme katkı sunuyor hem de Teknoloji Kullanıcısı ve Tedarikçisi şirketlerle bir araya geliyor.

Altın Sponsor
Hewlett Packard Enterprise - Intel
Hukuki Destek Paydaşı
Gün Partners
Bronz Sponsor
Schneider Electric
STEP Panel Sponsoru
IFS

Program Paydaşları

Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisleri

İstanbul TTO
İzmir Bilimpark
ITU ARI Teknokent
Bilkent Cyberpark

STK ve Diğer Organizasyonlar

Girişim Fabrikası
TR Angels
TÜRKONFED

Teknolojik ürün / hizmet arayışınız mı var?

 • 468 teknolojik ürün/hizmete erişim
 • Tedarikçi ile platformdan direkt iletişim
 • İhtiyacınıza özel çözüm önerileri
dashboard feature image

Sıkça Sorulan Sorular

Tüsiad SD² programı hakkında bilmeniz gereken her şey.

TÜSİAD SD2 Programı Nedir?

Programın Amacı

Programın Hedefleri

Programa Başvuru Şartları Nelerdir?

Programda Çağrı Açan Teknoloji Kullanıcısı Şirketler Kimlerdir?

Programa Ne Zaman Başvurabilirim?

Hala sorularınız mı var?

Aradığınız cevabı bulamıyor musunuz? Lütfen sorunuzu TÜSİAD SD² ekibine yöneltin.

Sosyal Medya

Sosyal Medya’da bizi takip edin!