Brisa

brisa.com.tr

Brisa’nın temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır ve 30 yılı geride bırakmıştır. Türkiye lastik endüstrisinin lideridir.

Dalgakıran

dalgakiran.com/

Endüstriyel yaşamın kesintisizliğine adanan ve tüm çevresi için fayda yaratmayı ilke edinen Dalgakıran Kompresör, 1965 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük endüstriyel kompresör üreticisi ve ihracatçısı olan Dalgakıran, bugün 50.000 m2 üzerine kurulu entegre ve akıllı fabrikası, bölge müdürlükleri, Türkiye’nin alanındaki ilk Ar-Ge merkezi ile teknoloji ve gelişim üzerine kurulu anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Dinamik kadrosu ile global pazarlarda geniş bir satış ve servis ağına sahip Dalgakıran, 130’dan fazla ülkeye ihracat operasyonları gerçekleştirmekte ve dünyayı Türk mühendisliği ile buluşturmayı sürdürmektedir.

DHL

dhl.com

1969 yılında San Francisco’da kurulan DHL, dünya çapında 220 ülke ve bölgede faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir. DHL 500.000 çalışanı aşan bir işgücü ile lojistik ihtiyaçlara çözüm sunmaktadır. DHL Tedarik Zinciri sözleşmeli lojistikte global pazarın lideridir ve depolama, nakliye yönetimi ve katma değerli hizmetler başta olmak üzere uçtan uca tedarik zincirinin tüm aşamalarında çözümler sunmaktadır.

Enka

enka.com

1957 yılında kurulan ENKA, dünya çapında bir mühendislik ve inşaat firmasıdır. Türkiye’de bulunan ENKA, iştirakleri ile Mühendislik ve İnşaat, Enerji Üretimi, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Ticaret alanlarında hizmet vermektedir. 46 ülkede 500’den fazla proje gerçekleştiren ENKA İnşaat, 40.000’den fazla insan kaynağı ve 300 milyon ABD Doları değerinde makine parkına sahiptir. Kalite ve iş güvenliği yönetim anlayışı ile sürdürülebilirliğin sektördeki en iyi örneklerinden biridir.

Erkut Holding

erkurtholding.com/

Erkurt Holding, yurt içi ve yurt dışında otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine üretim yapan iştiraklere sahiptir. Being Global olarak belirlediğimiz vizyonumuz, dijital tabanlı kurulan 21. yüzyılın dünya düzeninin gerekliliklerine göre kurgulanmaktadır. Bilişim teknolojilerinin sağladığı yeni imkânları, şirketlerimizin kârlılıklarına ve verimliliklerine olumlu etki edecek şekilde kullanıyor, süreçlerimizi uçtan uca izlenebilir, yalın ve bütünleşik bir yapı olarak tasarlıyoruz.”

Esan

esan.com.tr

Esan, 1978 yılında kil ile başladığı endüstriyel hammadde üretimine feldspat, kuvars, bentonit ve Balya Kurşun ve Çinko madeni yatırımı ile metalik madenleri de eklemiştir. Arama faaliyetleri gibi çeşitli alanlarda danışmanlık ve akredite laboratuvarları ile analiz/cevher hazırlama hizmetleri vermektedir. Değerlerinin başında “Önce insan önce güvenlik” anlayışı ile faaliyet göstermektedir.

Kordsa

kordsa.com

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 4.500 çalışanıyla Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland, ABD olmak üzere 5 ülkede 12 üretim tesisiyle hizmet veriyor. Kordsa, “Tutkumuz Yaşamı Güçlendirmek” vizyonuyla tüm paydaşlarına ve içinde yer aldığı toplumlara katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyor.

Siemens

siemens.com

1847 yılında Werner von Siemens tarafından Almanya’da temelleri atılan Siemens, Türkiye’de 164 yıldır faaliyet göstermektedir. Siemens Türkiye, teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle; enerji, altyapı, elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon sektörlerine öncülük eden çalışmalara imza atmaktadır. Yaklaşık 3 bin çalışanı bulunan Siemens Türkiye, dolaylı olarak ise 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.