AGT

agt.com.tr

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir

AKG Gazbeton

akg-gazbeton.com

AKG Gazbeton, ısı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan, blok ve donatılı ürünler ile Minepor Yalıtım Plağı üretir. AKG Gazbeton, İzmir, Kırıkkale ve Çorlu'daki üretim tesisleriyle sektöre üstün özelliklerde gazbeton ürünler sunar.

Arkas

arkas.com.tr

1902 yılında temelleri atılan Arkas, bugün acentelik, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığını entegre ederek sunduğu lojistik hizmetleri gibi ana iş kollarının yanında gemilere yakıt ikmalinden otomotive, sigorta hizmetlerinden bilgi sistemlerine ve kruvaziyer turizmine kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteriyor.

Borusan

borusan.com.tr

Borusan Holding, Türkiye ve dünya çapında çelik, distribütörlük, enerji ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren İstanbul merkezli şirketler topluluğudur.

Boyner

boynergrup.com/web/

Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş. 26 Ocak 1952 tarihinde Boyner ailesi tarafından kuruldu. Yıllar içinde yünlü kumaş üretimi, iç piyasaya satışı, ve ihracatı ile büyük başarılar kazandı.

Ford Otosan

ford.com.tr

Ford’un Avrupa’daki en büyük ticari araç üretim merkezi olarak tüm dünya için Transit, Custom ve Courier modellerini üretmekteyiz. 2017 yılında 373 bin adetle Türkiye ticari araç üretiminin %67’sini, 297 bin adetle de ticari araç ihracatının %72’ini tek başımıza gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Gedik Holding

gedik.com.tr

GEDİK HOLDİNG’ in temeli 1963 yılında kaynak sarf malzemesi üreticisi olarak kurulan GEDİK Kaynak ile atılmıştır. GEDİK Kaynak ticari hayatını yıllar içinde başarıyla devam ettirmiş ve sektöründe lider konuma gelmiştir.

Güven Sağlık

guven.com.tr

Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle 1973 yılında kurulan Özel Ankara Güven Hastanesi, modern tıbbın gereklerini, yılların tecrübesi ile birleştirerek hastalarına aktarmaya devam ediyor. Her alanda sunduğu kaliteli hizmet, hasta sayısını ve talebi arttırmakta; artan talep hastalarımıza olan sorumluluğumuzu yükseltmektedir.

Kordsa

kordsa.com

1973 senesinde bir Sabancı Holding iştiraki olarak kurulan Kordsa dünyanın önde gelen endüstriyel naylon ve polyester iplik, lastik kord bezi ve tek kord üreticisidir.

Kordsa'nın başarı hikayesi 1973 senesinde Sabancı Holding'in lastik kord bezi imalatı için İzmit'te yaptığı fabrika yatırımıyla başlar.

Limak

limak.com.tr

Temelleri 1976 yılında Limak İnşaat ile atılan Limak Şirketler Grubu, inşaat alanında yurtiçi ve yurtdışı stratejik projelerine ek olarak; turizm, çimento, altyapı ve enerji yatırımları, enerji taahhüt, havacılık ve gıda alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Sunduğu hizmetlerin kalitesi, çeşitli uluslararası ödüller ve sertifikalarla belgelenmiş olan Limak Şirketler Grubu 60.000’i aşkın kişiye istihdam yaratmıştır.

TOFAŞ

tofas.com.tr

Temelleri 1968 yılında Koç Topluluğu’nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından atılan Tofaş, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) eşit hissedar olduğu Türk otomotiv şirketidir. Türkiye’nin 3. büyük sanayi kuruluşu Tofaş, yılda 450 bin araçlık üretim kapasitesine ve 10.000’i aşkın çalışana sahip.

Vitra

vitra.com.tr

VitrA'yı bugünkü başarılı konumuna getiren süreç, 1983'te Almanya'ya yapılan ilk dış satımla başlıyor. Önce dünya devleri için üretim yapmaya, 90'lı yıllardan itibaren de ürün gamını genişletmeye ve yurt dışı operasyonlarını oluşturmaya başlıyor. 2000'ler ise markalaşmada yol ayrımına gelinen yıllar oluyor. VitrA, banyo dünyasını “akılcı, estetik ve bir o kadar da duyarlı” olarak yeniden tanımlayarak, banyo kültürüne yeni bir kavram getiriyor.

Yaşar Holding

yasar.com.tr

1945 yılında temelleri atılan Yaşar Topluluğu, gıda ve içecek, boya, tarımsal üretim, temizlik kağıtları, dış ticaret, turizm ve enerji sektörlerinde, altısı halka açık toplam 22 şirketi, 24 fabrika ve tesisi, 2 vakfı ve 7.500 çalışanı ile faaliyet göstermekte, başta “Pınar” ve “Dyo” markaları ile olmak üzere 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.